Ułatwienia dostępu

Katedra Analizy Rynku i Badań Marketingowych

KARiBM partnerem projektu finansowanego z Funduszy Wyszehradzkich

KARiBM partnerem projektu finansowanego z Funduszy Wyszehradzkich

W dniach 10-11 października w Nitrze odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt „Digital Marketing: Theory & Practice in the Visegrad Region”. 

Projekt ma na celu identyfikację i doskonalenie umiejętności twardych w zakresie marketingu cyfrowego wśród studentów i nauczycieli akademickich. Punktem wyjścia będzie przeprowadzenie badań ankietowych w czterech krajach należących do Grupy Wyszehradzkiej, których wyniki mają dostarczyć wiedzy w zakresie kompetencji posiadanych przez studentów kierunków związanych z marketingiem.

Doskonalenie umiejętności i metod nauczania to spodziewany rezultat wymiany naukowej między współpracującymi instytucjami. W ramach projektu powstaną również materiały edukacyjne: podręcznik i kurs online na platformie Moodle.  Podręcznik dostarczy podstawowej i aktualnej wiedzy na temat marketingu cyfrowego i narzędzi stosowanych w sferze biznesowej, uzupełnionej o studia przypadków z regionu Wyszehradzkiego. Kurs online będzie służył rozwijaniu umiejętności twardych w zakresie marketingu cyfrowego ze szczególnym uwzględnieniem Google Analytics i wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu.

Zarówno do monografii, jak i do kursu będzie zapewniony otwarty dostęp (Open Access).

Czas trwania projektu: 01.10.2024 – 31.03.2026.

Konsorcjum projektu tworzą:

  • Slovak University of Agriculture in Nitra (koordynator: Ing. Peter Šedík, PhD)
  • Krakow University of Economics
  • Budapest Business University
  • Czech University of Life Sciences Prague

Zespół badawczy z UEK tworzą: dr inż. Irena Śliwińska z Katedry Analizy Rynku i Badań Marketingowych oraz dr hab. Katarzyna Sanak-Kosmowska, prof. UEK i mgr Maria Bajak z Katedry Marketingu.

Strona www projektu: https://digitalmarketinginv4.webnode.sk/

Facebook: DigitalMarketing V4

Partnerstwo UEK w grancie jest wynikiem wcześniejszej współpracy dr inż. Ireny Śliwińskiej ze Słowackim Uniwersytetem Rolniczym w Nitrze, w ramach udziału w projekcie COMFOCUS finansowanym z Infrastruktur Badawczych z Horyzontu 2020. 


Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji poprzez grant z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Misją funduszu jest propagowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej.

https://www.visegradfund.org/