Ułatwienia dostępu
Specjalność została zainicjowana przez Katedrę Handlu i Instytucji Rynkowych, która pełni nad nią merytoryczną opiekę. Została utworzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów ds. zarządzania sprzedażą.
Specjalność „Zarządzanie sprzedażą w produkcji i handlu”:
Studenci specjalności „Zarządzanie sprzedażą w produkcji i handlu”:
Absolwenci specjalności to specjaliści w zakresie:
Pracownicy naukowi prowadzący zajęcia mają stały kontakt z praktyką, mają dostęp do nowoczesnych programów zarządzania sprzedażą, wiedzą, czego oczekuje potencjalny pracodawca.
Program specjalności
Specjalność przygotowuje do sprawnego zarządzania przepływem surowców, materiałów i produktów zarówno w obrębie przedsiębiorstwa, jak i między podmiotami gospodarczymi w ramach tzw. łańcucha dostaw, poczynając od źródeł zaopatrzenia, a kończąc na obsłudze klienta finalnego. Efektywność takiego zarządzania zależy od wiedzy z zakresu zarządzania przepływem informacji oraz znajomości potrzeb rynku.
Przedmioty
Oprócz przedmiotów podstawowych, przypisanych kierunkowi Zarządzanie, na specjalności „Logistyka i zarzadzanie łańcuchem dostaw” prowadzone są następujące zajęcia:
Studenci będą mogli ponadto wybrać dodatkowe przedmioty odpowiadające ich zainteresowaniom. Aktualna oferta wykładów do wyboru koncentruje się m.in. na: nowoczesnych formach handlu, internacjonalizacji przedsiębiorstw handlowych, problematyce prawnej warunkującej funkcjonowanie handlu, prognozowaniu sprzedaży, zarządzaniu jakością oraz psychologii i etyce w biznesie.
Kwalifikacje absolwenta i perspektywy zawodowe
Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów logistycznych oraz ich funkcjonowania w przemyśle i handlu w aspekcie rozwoju aglomeracji miejskich, a także z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska. Są przygotowani do rozwiązywania problemów dotyczących projektowania systemów i procesów logistycznych zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. Absolwent jest przygotowany do współpracy w strukturach organizacji o charakterze międzynarodowym i globalnym.
Absolwenci posiadają umiejętności rozwiązywania następujących problemów logistycznych:
Zdobyte kwalifikacje umożliwią podejmowanie pracy zawodowej jako:
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie z Polityką prywatności.