W dniach 11-12 czerwca br. dr Iryna Manczak uczestniczyła w konferencji pt. I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Turystyka i rekreacja w badaniach naukowych i praktyce. Tradycje i współczesne wyzwania” zorganizowanej przez Wydział Turystyki i Rekreacji Akademia Kultury Fizycznej w Krakowie.
Celem wydarzenia było zapoczątkowanie spotkań krajowych i zagranicznych badaczy oraz młodych naukowców, zajmujących się tematyką czasu wolnego, turystyki i rekreacji. Dr Iryna Manczak wygłosiła referat pt. „Certyfikat czy proces? O tym, od czego naprawdę zaczyna się zrównoważona turystyka w regionach”, który prezentował wyniki badań prowadzonych wspólnie z dr Izabelą Gruszką z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.