Ułatwienia dostępu

Katedra Metod Organizacji i Zarządzania

Edyta Bielińska Dusza

Dr Edyta Bielińska-Dusza

Pracownik

Stanowisko: adiunkt (pracuje w Katedrze od listopada 2024)

 

Wykształcenie:

Absolwent jednolitych studiów magisterskich w trybie dziennym na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, mgr specjalność: Przedsiębiorczość i Innowacje).  Tytuł magistra uzyskała w roku 1999 roku na postawie pracy magisterskiej pt. Strategia rozwoju miasta Zakopane, przygotowanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Józefa Machaczki. W roku 1998 ukończyła Studium Psychologii i Pedagogiki, Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W roku 2010 na podstawie rozprawy doktorskiej System audytu wewnętrznego jako instrument doskonalenia przedsiębiorstwa, uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych z zakresu nauk o zarządzaniu.

W roku 2014 ukończyła i zdobyła dyplom Studium Fotografii przy Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, zakończonej wernisażem.

W roku 2017 ukończyła roczne studia podyplomowe typu MBA Management of Biotech, Medte&Pharma Ventures, École Polytechnique Fédérale de Lausanne, Szwajcaria.

Natomiast w 2019 przeprowadziła wykład zatytułowany Technology management – strategic aspect w ramach wyjazdu The framework of Erasmus+ programme at ISCTE-IUL, Lisboa.

W roku 2019 uczestniczyła w kursie fotografii Masterclass pod kierunkiem Anity Andrzejewskiej, Andrzeja Pilichowski-Ragno.

W 2023 odbyła zagraniczny staż badawczo-dydaktyczy ISCTE-IUL – Instituto Universitário de Lisboa.

 

Zajmowane stanowiska, pełnione funkcje w Uczelni:

Dyrektor Merytoryczny Studiów MBA in Community Management, Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Członek Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (na kadencję 2024-2028).

1 października 2000 roku została mianowana na stanowisko asystenta w Zakładzie Analiz Strategicznych Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierowanym przez prof. dr. hab. Marka Lisińskiego. W 2005 roku została pracownikiem Katedry Analiz Strategicznych, w którą przekształcony został Zakład Analiz Strategicznych.

Decyzją Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w 2010 roku została mianowana na stanowisko adiunkta w Katedrze Analiz Strategicznych w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Natomiast w roku 2024 r. została mianowana przez Rektora na stanowisko adiunkta w Katedrze Metod Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierowanej przez prof. UEK dr. hab. Bernarda Ziębickiego, również jako pracownik badawczo-dydaktyczny.

Pełniła funkcje Wydziałowego Koordynatora ds. Wyjazdów Zagranicznych Studentów (kierunki: Inżynieria Organizacji i Zarządzania; Organizacja i Zarządzanie – studia menedżerskie); Kierownika studiów podyplomowych z zakresu audytu wewnętrznego, w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; Opiekuna kierunku Inżynieria organizacji i zarządzania; Opiekuna praktyk zawodowych w Katedrze Analiz Strategicznych oraz Katedrze Metod Organizacji i Zarządzania; Pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych; promotora pomocniczego prac doktorskich oraz członka Rady Recenzentów w uznanych czasopismach naukowych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

 

Inne osiągnięcia:

Otrzymała grant z Narodowego Centrum Nauki pt. Transformacyjny wpływ sztucznej inteligencji na zastępowanie ludzi w procesach innowacyjnych w działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw branży Life Science (2023).

Uzyskała liczne certyfikaty, m.in. w roku 2017 Certificate of Advanced Studies, Management of Biotech, Medtech & Pharma Ventures, EPFL, Switzerland.

W roku 2014 Certificate of Training. Technology Transfer&Innvation Management Workshop. Isis Inovation University of Oxford, United Kingdom, natomiast w 2013 roku Certyficate of Completion of SBI Training Program Technology Planning Tools and Methods 
Strategic Business Insights, Stanford University, California. W roku 2013 zdobyła także certyfikaty w zakresie zarządzania projektami PRINCE 1 Foundation oraz PRINCE 2 Practioner. Posiada także Certificate of Polish Ministry of Treasury for candidates to the Management Boards uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa (2010).         

Była współorganizatorem oraz uczestnikiem licznych krajowych i zagranicznych Konferencji Naukowych. Pełniła rolę eksperta w wielu projektach („Rewolucja 4.0. Regionalna Inicjatywa Doskonałości”, „Broker innowacji jako narzędzie efektywnego rozwoju”, „Pierwszy biznes – wsparcie na start”, „Instrument szybkiego reagowania”, „Transfer wiedzy i innowacji”).

W latach 1999-2001 pracowała jako Kierownik w branży FMCG i była odpowiedzialna za otwarcie oraz zarządzanie 4 lokalami w Polsce. Natomiast w okresie 2004-2006 pełniła funkcje managera w Klinice Stomatologicznej Dentist, Kraków. Współpracuje także z praktyką gospodarczą w zakresie konsultingu i szkoleń.

Zaangażowanie w projekty artystyczne w kontekście fotograficznym obejmują udział w wystawie fotograficznej w ramach II edycji kursu Masterclass (2019), wernisażu w ramach projektu fotoekspedycji pt. Birma w fotografii (2015), wystawie prac studentów wieńczącej zakończenie Studium Fotografii przy Instytucie Historii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej (2014).

Za dotychczasową działalność naukowo-dydaktyczną została odznaczona Brązowym Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2012). Była także wielokrotnie wyróżniana nagrodami Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za działalność naukową oraz dydaktyczną.

 

Zainteresowania naukowe/zawodowe:

  • AI oraz nowoczesne technologie w odniesieniu do nauk o zarządzaniu i jakości
  • cyfryzacja przedsiębiorstw
  • cyfryzacja oraz zarządzanie podmiotami ochrony zdrowia
  • dojrzałość cyfrowa przedsiębiorstw
  • strategie rozwoju, strategie cyfrowe
  • Industry 4.0
  • innowacje, innowacyjność
  • audyt wewnętrzny, kontrola
  • kooperacja, współpraca, koopetycja
  • zarządzanie w JST
  • metody organizacji i zarządzania

 

Prowadzone zajęcia/przedmioty:

  • Zarządzanie rozwojem technologii
  • Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw
  • Audyt technologiczny
  • Design thinking
  • Prognozowanie technologii
  • Zarządzanie strategiczne
  • Doradztwo i audyt wewnętrzny
  • Metodologiczne aspekty audytu wewnętrznego
  • Zarządzanie projektami
  • Metody i techniki zarządzania 
  • Podstawy organizacji i zarządzania

 

Zainteresowania pozazawodowe:

Fotografia (świadome dostrzeganie szczegółów i docenianie piękna chwil, poprzez które fotografia staje się narzędziem do zapamiętywania, refleksji oraz praktykowania uważności); medycyna (kooperacja człowiek a AI, holistyczne podejście do zdrowia, oś jelito-mózg); ogrodnictwo (bioróżnorodność, harmonia i zrozumienie rytmiczności oraz bliskości); jazda na rowerze, narciarstwo; wspinaczka i turystyka górska (szczególnie w trudnych warunkach wysokogórskich), dobra muzyka (chyba każdy rodzaj, ulubiony pianista L. Możdżer, ulubiony dyrygent L. Bernstein, ulubiony wokalista – zbyt wielu)