Dr, dziedzina nauk społecznych; dyscyplina naukowa: nauki o zarządzaniu i jakości. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, specjalność Zarządzanie Firmą. Od 2007 r. zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Metod Organizacji i Zarządzania.
Zajmowane stanowiska i pełnione funkcje:
Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Sekretarz Komitetu Redakcyjnego czasopisma „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / Cracow Review of Economics and Management”, powołanie na kadencję 2016-2020 oraz 2020-2024
Dyrektor Kierunku Kadry i Płace na Studiach Podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu
Członek Instytutowego Zespołu Programowo-Dydaktycznego ds. kierunku Zarządzanie na kadencję 2020-2024
Członek zespołu ds. raportu samooceny kierunku Zarządzanie dla potrzeb akredytacji PKA 2022
Członek zespołu ds. raportu samooceny kierunku Zarządzanie dla potrzeb akredytacji międzynarodowej ACQUIN
Opiekun Studentów na kierunku Zarządzanie
Członek uczelnianego zespołu ds. uzyskania wyróżnienia „HR Excellence in Research Award”
Opiekun Koła Naukowego Konsultingu w latach 2016-2021 działającego przy Katedrze Metod Organizacji i Zarządzania
Pełnomocnik Katedry Metod Organizacji i Zarządzania ds. Osób z Niepełnosprawnościami
Zainteresowania naukowe/zawodowe:
Autorka i współautorka ponad 160 publikacji z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości, członek i wykonawca w zespołach projektowych; wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia w dziedzinie naukowej i organizacyjnej.
Do głównych obszarów zainteresowań naukowych należą: zarządzanie w sektorze publicznym; przedsiębiorczość podmiotów sektora publicznego; zarządzanie procesami biznesowymi; zarządzanie informacjami; współczesne metody i koncepcje zarządzania w biznesie i administracji publicznej; zarządzanie kompetencjami; sytuacja kobiet na rynku pracy; cyfryzacja i innowacje cyfrowe podmiotów sektora publicznego; rozwój naukowego zarządzania
Prowadzone zajęcia/przedmioty:
Doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych z zakresu: metod organizacji i zarządzania; metod badań organizatorskich; metod badawczych w zarządzaniu; zarządzania informacjami, procesów informacyjnych w zarządzaniu; metod zarządzania informacjami; inwentyki; współczesnych koncepcji zarządzania; zarządzania wynagrodzeniami; systemów wynagrodzeń.
Promotor pomocniczy rozpraw doktorskich oraz promotor prac licencjackich i magisterskich.
Od 2020 r. certyfikowany Tutor Akademicki.
Inne osiągnięcia:
Dr Angelika Wodecka-Hyjek aktywnie włącza się w działalność organizacyjną Uczelni i Katedry Metod Organizacji i Zarządzania.
od 2021 r. jest Członkiem Komitetu Organizacyjnego cyklicznie organizowanej Międzynarodowej Konferencji Naukowej Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz redaktorem monografii pokonferencyjnych
w 2016 r. była członkiem Komitetu Organizacyjnego Konferencji X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt.: „Problemy rozwoju metodologii nauk o zarządzaniu”, Wieliczka, 16-17 Września 2016 r.
w 2023 r. była członkiem pt. „Zarządzanie organizacjami w erze cyfrowej wyzwania, trendy, koncepcje” połączonej z Jubileuszem 50-lecia pracy zawodowej Prof. dr hab. Janusza Czekaja.
Zainteresowania pozazawodowe:
Moje zainteresowanie pozazawodowe obejmują pasję związane z teatrem oraz historią zabytków Krakowa i kulturą żydowską w Krakowie. Wolne chwile spędzam w teatrze oraz na spacerach po mieście i poszukiwaniu ”perełek” wśród nieznanych miejsc i zabytków.
Na stronach internetowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie są stosowane pliki "cookies" zgodnie zPolityką prywatności.